Achizitor

Dimex Ela Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori;
Negocierea contractelor de furnizare;
Gestionarea eficienta a stocurilor;
Expedierea si urmarirea comenzilor de aprovizionare pana la receptia finala.

CERINTE

Sarcini si indatoriri specifice:
Stabilirea unor relatii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale.
Prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii/livrare ¿n vederea optimizarii continue a stocurilor, av¿nd ca scop final obtinerea unei rotatii bune a acestora.

Specificatiile postului:
studii medii economice;
experienta de minim 1an in aprovizionarea cu produse cosmetice,parafarmaceutice
cunoasterea pietei de produse
cosmetice si a particularitatilor acesteia;
cunostinte operare PC (Windows, Word, Excel);
abilitati foarte bune de comunicare si negociere, fermitate, discernamant, integritate, responsabilitate;
permis de conducere categoria B.

Responsabilitati ale postului:
Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu furnizorii.
Raspunde pentru calitatea si cantitatea produselor achizitionate.

Autoritatea postului:
Este autorizat sa realizeze aprovizionarea companiei cu produsele necesare desfasurarii optime a activitatilor.

RUGAM CANDIDATII CARE NU AU EXPERIENTA IN DOMENIU SA NU APLICE

BENEFICII OFERITE

salariu motivant

SC Dimex Ela Impex SRL, este o companie nationala de distributie a produselor farmaceutice, parafarmaceutice si cosmetice.