Accounts Payable Specialist with German

UPA Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Hands on role within an Accounts Payable Department
Input T&E reports using Oracle Accounts Payable System
Process T&E reports on a daily basis, in a timely manner, to avoid ‘on hold’ situations
Aviva liaison via telephone and email communication
Discuss with line Manager and complete quarterly Objectives and Performance

CERINTE

At least 12 months Accounts Payable experience
Fluency in German is a must
Experience of SAP Accounts Payable system preferable
Proactive in solving day to day issues
Ability to pick up new tasks quickly
Good communication and development skills
Flexible approach
Good all round Excel skills.

BENEFICII OFERITE

Benefits:
Training sessions provided by Company & Client
Knowledge sharing initiatives
Attractive work environment within a dynamic team
Motivating salary package based on personal achievements
Career development within a multinational company

Schedule: Monday - Friday (09:00 am - 05:00 pm)
Location: Militari

UPA Solutions este o companie romaneasca ce oferă o gamă largă de servicii printre care furnizarea de servicii de recrutare, selecție de personal și formare profesională.

Compania aflată în continuă dezvoltare are în prezent un număr de 12 colaboratori în patru centre de contact, Bucureşti, Botoşani, Brăila şi Alba Iulia, urmând să deschidă în perioada următoare, noi puncte de lucru. Expertiza echipei din cadrul UPA Solutions în domeniul serviciilor de resurse umane permite companiei noastre să asigure servicii de calitate alături de garanția identificării candidaților potriviți dinamicii companiilor-client.

Pentru mai multe informatii vizitati site-ul: www.upasolutions.ro