ACCOUNTING MANAGER

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentine o relatie stransa cu clientii din portofoliu;
- Este capabil sa conduca negocieri sau sa sustina negociatorul principal prin cunostintele tehnice si strategia de negociere;
- Dezvolta strategia proiectelor si are o abordare analitica;
- Creaza un mediu in care inovatia si flexibilitatea sunt incurajate;
- Canalizeaza energia (lui si a) echipei in a gasi cele mai potrivite solutii pentru client;
- Gestioneaza eficient asteptarile clientilor/Partenerilor printr-o comunicare eficienta;
- Imbunatateste performanta echipei printr-un management eficient al oamenilor si prin abilitati de dezvoltare a celorlalti ;
- Participa la recrutare, este trainer intern si/sau coach;
- Intelege si respecta politicile firmei de management al riscului;
- Gestioneaza bugetele si riscul intr-o maniera eficienta;
- Dezvolta afacerea prin dezvoltarea de noi proiecte pentru clientii existenti si prin gasirea de clienti noi.

CERINTE

- Studii: ASE, similare sau tehnice (in tara sau in strainatate);
- Certificari locale (CECCAR) si internationale de profil (ex ACCA – membru sau in curs de acreditare);
- Minim 5 ani experienta in contabilitate, preferabil consultanta;
- IFRS, SRC, alte referentiale contabile;
- Experienta in gestionarea bugetelor si coordonarea echipelor;
- Spirit antreprenorial – initiativa de imbunatatire (procese, abordari, proceduri etc), spirit de observatie, asumarea responsabilitatilor;
- Competente foarte bune de comunicare – scrisa si vorbita;
- Cunostinte foarte bune de programe contabile (ex.: CIEL, SAP, Primavera etc.);
- PC skills: MS Office, Internet search.
Limbi str¿ine:
Engleza – obligatoriu, foarte bine
Franceza – avantaj major

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala si beneficii:
Pachet salarial atractiv = Salariu fix + beneficii: telefon mobil, laptop, tichete de masa, bonusuri de performanta, abonament Medlife, training de specialitate (taxe, fiscalitate, legilatie, cursuri post CECCAR).

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES este o companie specializata in furnizarea de servicii de recrutare si selectie pentru pozitii de middle si top management (www.piercemayrand.com)

Pentru a va inscrie in baza noastra de date, trimiteti-ne CV-ul dumneavoastra la adresa contact@piercemayrand.com.

Recrutam pentru clientul nostru organizatie internationala (prezenta in peste 50 de tari) si independenta, specializata in servicii de audit, contabilitate, taxe si consultanta juridica.