Account Representative (Departament Motor)

ISG Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Solicitarea emiterii politelor casco si RCA pentru contractele de leasing trimise de client
- Incarcarea in baza de date interna a politelor / suplimentelor solicitate
- Plata catre asiguratori a sumelor incasate in numele clientului (prime de asigurare)
- Oferte de asigurare – solicitarea ofertelor la Asigurator si transmiterea lor catre client
- Reinnoiri / prelungiri polite – transmiterea listei politelor care expira catre client si reinnoirea / prelungirea politelor pentru contractele active
- Preluarea cererilor de asigurare/reinnoire/extindere de la client si urmarirea emiterii documentelor de catre asigurator
- Inregistrarea timpului alocat pentru activitatile zilnice
- Intocmirea de rapoarte solicitate de clienti/managerul departamentului Asigurari Auto/conducerea firmei

Alte informatii
- Implicare in problemele curente ale clientilor, cu asistenta managerului de departament in cazurile in care considera necesar acest lucru
- Responsabil pentru situatia conturilor/liniilor de asigurare aflate in administrarea sa si pentru informarea managerului de departament in cazul aparitiei unor probleme pe care nu le poate rezolva direct.
- Back-up pentru colegii din departament in cazul absentei acestora

CERINTE

- Studii superioare
- Cunostinte solide despre asigurari – asigurari auto (RCA+Carte verde, Casco, RCA excedent, CMR, Asigurari de persoane aflate in autovehicule, etc)
- Experienta in domeniul asigurarilor – minim 1,5-2 ani
- Cunostinte despre tehnici de prezentare
- Cunostinte generale de operare a computerului (MS Office, WinZip, etc.)
- Cunostinte medii de limba engleza
- Abilitate de comunicare in scris si oral
- Capacitate de negociere
- Initiativa si creativitate
- Notiuni de gestionare a timpului
- Rezistenta la stres, abilitatea de a respecta deadline-uri scurte
- Permis de conducere

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SOLUTII COMPLETE in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.