Account Representative

Despec Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prezentarea produselor, preluarea si procesarea comenzilor
- mentinerea si extinderea portofoliului de clienti prin noi vanzari
- promovarea serviciilor si produselor firmei
- realizarea planului individual de vanzari
- incheierea contractelor specifice activitatii
- mentinerea relatiei cu actualii clienti
- actualizarea permanenta a bazei de date
- raspunde de respectarea termenelor de plata
- intocmeste rapoarte privind activitatea desfasurata (vanzari, incasari, etc.)
- redactarea de oferte si incheierea de contracte
- respectarea standardelor cu privire la imaginea firmei si a brandurilor comercializate

CERINTE

- studii superioare sau experienta relevanta;
- experienta in vanzari indirecte (distributie)
- cunoasterea pietei IT
- spirit de echipa, rezistenta la stres, dinamic(a), responsabil(a), abilitati de comunicare, spontaneitate
- managementul clientului
- cunoasterea limbii engleze – nivel mediu
- operare PC (MS Office), cunoasterea unei aplicatii ERP

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant, telefon mobil
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu de lucru profesionist si competitiv

Despec Romania este o firma de distributie IT care face parte dintr-un concern international ce cuprinde peste 20 de filiale in toata lumea.
Misiunea noastra este sa devenim partenerul perfect al clientilor nostri, oferindu-le cea mai variata gama de produse, iar serviciile sa se ridice la standarde internationale.