Account Representative

DESPEC ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezentarea produselor, preluarea si procesarea comenzilor;
- Mentinerea si extinderea portofoliului de clienti prin noi vanzari;
- Promovarea serviciilor si produselor firmei;
- Realizarea planului individual de vinzari;
- Incheierea contractelor specifice activitatii;
- Mentinerea relatiei cu actualii clienti;
- Actualizarea permanenta a bazei de date;
- Raspunde de respectarea termenelor de plata;
- Intocmeste rapoarte privind activitatea desfasurata (vanzari, incasari etc.);
- Redactarea de oferte si incheierea de contracte.
- Respectarea standardelor cu privire la imaginea firmei si a brandurilor comercializate;

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta in vinzari indirecte (distributie);
- Cunoasterea pietei IT;
- Spirit de echipa, rezistenta la stres, dinamic(a), responsabil(a), abilitati de comunicare, spontaneitate.
- Managementul clientului;
- Cunoasterea limbii engleze ¿ nivel mediu
- Operare PC (MS Office), cunoasterea unei aplicatii ERP;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- telefon mobil
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu de lucru profesionist si competitiv

Despec este o companie internationala ale carei valori sunt calitatea serviciilor, cunostinte puternice în domeniu si inovatie. Intreaga organizatie se pune in slujba servirii revanzatorilor printr-o strategie \"Dealer Only\" cu cea mai larga gama de produse, o buna logistica, cunostinte despre pietele locale si cu un vast suport de marketing.
Despec Romania este o companie de distributie IT, fiind parte a Despec Group N.V., un holding international cu peste 20 de subsidiare raspandite in intreaga lume si actionand pe piata de distributie sub numele de DESPEC.