Account Manager (voluntariat)

Asociatia Young Initiative

Job expirat

RESPONSABILITATI

BiblioLounge este un spatiu de lectura, socializare si interactiune dedicat tinerilor bucuresteni, unde acestia isi pot petrece timpul liber in moduri creative. Centrul este situat in Str. Christian Tell nr.10, in incinta Filialei "Ion Creanga" a Bibliotecii Metropolitane Bucuresti. Proiectul este finantat de Comisia Europeana prin intermediul programului Tineret in Actiune, facand parte din reteaua europeana Power On.

Detalii proiect: www.bibliolounge.ro / http://www.younginitiative.org/portfolio/bibliolounge/

Responsabilitati:

• Atragerea de parteneriate in mediul public (ONG, institutii de invatamant etc.) pentru organizarea de evenimente in cadrul BiblioLounge;
• Mentinerea si dezvoltarea parteneriatelor incheiate;
• Supervizarea evenimentelor organizate de catre parteneri si oferirea de suport ori de cate ori este necesar, in calitate de reprezentant al Asociatiei;
• Implementarea tehnica a parteneriatelor incheiate, pentru partea Asociatiei (incheierea contractului, rezervarea salii, asigurarea detaliilor logistice, asigurarea respectarii clauzelor contractuale ale ambelor parti);
• Comunicarea permanenta cu toti stakeholderii proiectului;
• Mentinerea legaturii cu vizitatorii BiblioLounge si atragerea acestora catre evenimentele organizate;
• Atragerea de noi vizitatori individuali in BiblioLounge;
• Organizarea de evenimente proprii ale Asociatiei in cadrul BiblioLounge.

CERINTE

• Student (cel putin anul 2 de facultate) sau absolvent de studii superioare;
• Cunostinte in domeniile Relatii Publice, Vanzari, Customer Relationship Management;
• Minim 1-2 ani experienta in comunicare si relatii publice (experienta intr-un ONG reprezinta un avantaj);
• Disponibilitate de implicare activa pentru minim 6-8 luni;
• Motivatie pentru dezvoltarea proiectului si a viziunii acestuia;
• Concordanta cu viziunea, misiunea si valorile Asociatiei Young Initiative;
• Pasiune pentru voluntariat;
• Creativitate, originalitate, adaptabilitate, spirit de echipa;
• Abilitati de comunicare si analiza, atitudine proactiva;
• Persoana organizata si structurata;
• Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point).

BENEFICII OFERITE

• Un mediu aparte, dinamic si profesionist;
• Oportunitatea de implicare in proiecte variate, relevante pentru comunitate;
• Posibilitati de dezvoltare profesionala si personala;
• Certificat de voluntariat care va ingloba si un rezumat al performantelor, de-a lungul implicarii in AYI;
• O experienta utila, distractiva, de neuitat :).

Vom lua in considerare doar aplicatiile primite prin completarea formularului de pe site-ul nostru : http://www.younginitiative.org/formular-aplicare/

Asociatia Young Initiative este o organizatie non-guvernamentala din Romania, non-profit, infiintata in luna noiembrie 2009, care organizeaza proiecte in domenii precum tineret, educatie non-formala, umanitar si cultural. Misiunea Asociatiei este sa contribuie la dezvoltarea personala si profesionala a tinerilor si copiilor, precum si la educatia si cultura acestora, cu precadere cea non-formala, astfel incat acestia sa isi poata croi o cariera care sa corespunda potentialului lor.