Account Manager - Vanzari / Sales IT

COMBOX Delivery

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentinerea relatiei cu clientii alocati ( companii ce activeaza in domeniul IT )
Furnizarea de informatii despre produsele promovate de companie, preturi, etc. catre acestia
Negocierea conditiilor si termenelor contractuale;
Atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii
Mentinerea la zi a ¿fisei clientului¿, pentru conturile pe care le gestioneaza;
Informarea continua asupra produselor si echipamentelor pe care le distribuie compania noastra;

CERINTE

Studii superioare;
Experienta in cadrul unei companii de distributie IT constituie un avantaj
Cunostinte contabilitate primara constituie un avantaj;
Bune abilitati de comunicare, usurinta in initierea si sustinerea facila a relatiilor interpersonale;
Ambitie, orientarea spre rezultate imediate;
Gandire logica, structurata, memorie peste medie, usurinta in a invata noi cunostinte de factura tehnica;

BENEFICII OFERITE

Salariul tine cont de experienta si se negociaza in cadrul interviului.

COMBOX Delivery are ca principal obiect de activitate importul si distributia unei game largi de produse din domeniul tehnicii de calcul: accesorii, periferice, componente, consumabile, media.