Account manager vanzari directe

Romservice Telecomunicatii SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

Sarcinile si responsabilitatile postului:
- Preluarea cerintelor clientilor, gasirea solutiilor tehnico-economice si transmiterea ofertelor catre clienti
- Furnizarea de informatii despre produsele, solutiile si ofertele promotionale ale companiei
- Oferirea catre client a unor servicii de consultanta in ceea ce priveste achizitionarea produselor companiei, propunandu-i acestuia cele mai bune solutii in colaborare cu departamentul tehnic
- Dezvoltarea de noi cerinte din partea beneficiarului
- Discutarea si negocierea preturilor si clauzelor contractuale cu clientii, dupa caz
- Introducerea in sistem comenzilor si operarea / procesarea corespunzatoare acesteia (completarea comenzii, alocarea marfii, livrarea)
- Urmarirea tuturor etapelor contractuale (livrare, instalare-montaj, punere in functiune, scolarizare, mentenanta)
- Colaborarea cu specialistii departamentului tehnic, redirectionarea clientilor care solicita informatii de natura tehnica catre persoanele specializate in vederea optimizarii si eficientizarii activitatilor specifice de vanzare
- Urmarirea incasarilor pentru fiecare client in parte si luarea masurilor necesare incasarii la timp
- Mentinerea legaturii cu clientii in ceea ce priveste echipamentele livrate pentru obtinerea unui feed-back permanent
- Atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii
- Mentinerea la zi a "fisei clientului"
- Informarea continua asupra produselor si echipamentelor pe care le distribuie compania
- Participarea la cursuri si traininguri

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Cunoasterea portofoliului de echipamente Siemens pentru telecomunicatii enterprise.
Experienta in domeniul vanzarilor.
Limba engleza - scris si vorbit.
Cunostinte solide despre:
- Telecom enterprise design and solutions
- Voice and data networking
- Cabling for voice and data solutions
- Call center
- IVR
- Call recording
- Call accounting
- VoIP
- DECT systems
- WiFi
- Audio and video conference
- Uniffied communications

Comercializare, instalare si service echipamente de telecomunicatii, retele voce-date, instalatii electrice, sisteme de alarmare si securitate.
www.rst.ro