Account Manager UTI Systems

UTI Systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cunoasterea solutiei UTI de document management si a competentelor UTI pe segmentul solutiilor de Document/Content Management
Prospectarea pietei si identificarea oportunitatilor de vanzare a solutiilor de document management/content management, atat in mediul privat, cat si in cel public
Stabilirea si pregatirea intalnirilor de prezentare, identificarea si analiza nevoilor clientilor, pregatirea propunerilor de solutii catre clienti/prospecti, finalizarea vanzarilor
Analiza caietelor de sarcini si evaluarea oportunitatii participarii la licitatii care au ca obiect solutii de Document Management sau proiecte care implica si Document/Content Management si arhivare electronica (impreuna cu echipa tehnica)
Pregatirea ofertelor comerciale, in colaborare cu echipa de presales
Monitorizarea dezvoltarii produsului/produselor din aria de responsabilitate, astfel incat sa poata adapta functionalitatile produsului/produselor la cerintele clientilor
Mentinerea clientilor existenti si castigarea unor clienti noi

CERINTE

Minim 3 ani experienta de vanzari in IT&C (proiecte sau solutii software cu ciclu lung de viata)
Minim 1 an experienta in vanzarea solutiilor de document management/arhivare electronica
Metodologii de vanzare a solutiilor complexe (cu ciclu lung de vanzare)
Cunostinte privind piata solutiilor de business din Romania
Cunostinte despre functionalitatile generice si beneficiile unui produs sau unei solutii de document management
Cunostinte relevante privind procedurile de achizitie publica
Cunostinte foarte bune Microsoft Office
Limba engleza nivel avansat
Permis auto cat. B
Disponibilitate deplasare aproximativ 25% din timpul de lucru

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C din cadrul UTI Systems acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Pentru mai multe informatii vizitati site-ul www.uti.ro