ACCOUNT MANAGER SOLUTII NETWORKING

Scop Computers

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica oportunitatile din piata si le transforma in vanzari
- Gestioneaza si dezvolta reteua de parteneri pe solutiile din portofoliu
- Cunoaste specificul activitatii partenerilor sai si dezvolta competente
- Genereaza cereri si proiecte pe solutiile de securitate si networking
- Prezinta beneficiile solutiilor din portofoliu catre parteneri si catre clientii acestora

CERINTE

- Studii superioare
- Min 2 ani de experienta in domeniu vanzarilor IT
- Cunoasterea generala a pietei de networking si securitate IT
- Bune abilitati de comunicare
- Personaliate proactiva, orientata pe rezultat
- Carnet conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Oferim un mediu de lucru profesional, pachet salarial competitiv, reale oportunitati de dezvoltare a carierei.

Intre firmele de distributie de echipamente si solutii IT&C din Romania, Scop Computers si-a castigat o certa reputatie. In cei peste 12 ani de activitate, compania a reusit deopotriva sa impulsioneze dezvoltarea pietei de profil si sa-i satisfaca exigentele.

SCOP este prezenta in trei sectoare de afaceri, fiecare dintre acestea concentrandu-se asupra unor misiuni, parteneri si clienti diferiti: Distributie IT (branduri: Toshiba, HP, Fujitsu-Siemens, Acer), Sisteme de Procesare a Documentelor si Solutii IT (networking si securitate) – www.scop.ro