Account Manager - Productie Publicitara

Tandem Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti;
- stabileste si dezvolta relatii profesionale cu clientii companiei;
- prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- negociaza contractele si supervizeaza derularea acestora;
- urmareste incasarea obligatiilor financiare ale clientilor;
- realizeaza planul lunar stabilit de companie;
- intocmeste si prezinta un raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti;
- contribuie cu idei inovative pentru a creste vanzarile catre un client existent cat si pentru viitori clienti;
- transmite coordonatele tehnice ale proiectulului catre departamentul productie si asigura respectarea acestora prin comunicare sustinuta si feedback periodic.

CERINTE

In vederea dezvoltarii echipei de vanzari, Clientul nostru selecteaza candidati capabili si motivati, corespunzand urmatoarelor cerinte:

- minim 2 ani de experienta relevanta in productie publicitara / vanzari;
- permis conducere categoria B cu vechime minim 1 an;
- studii superioare finalizate;
- limba engleza;
- cunostinte PC;
- bun organizator, comunicativ, capabil la efort intelectual;
- operativ in rezolvarea problemelor;
- disponibilitate la program flexibil si deplasari;
- abilitati de gestionare a proiectelor;
- abilitati de prezentare si negociere;
- flexibilitate si adaptabilitate, implicare, orientare catre rezultate si performanta.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv pentru media in domeniu (incluzand salariu fix, comision din vanzari, telefon si masina).

Tandem Consulting ofera servicii de consultanta in resurse umane: recrutare, selectie, testare, evaluare, training, coaching, audit resurse umane.
Noi punem oamenii in valoare. Suntem o companie dinamica, flexibila si creativa. Competentele noastre acopera intreaga gama a resurselor umane, iar spiritul nostru intreprinzator ne permite sa le fructificam. Actionam pentru atingerea obiectivelor clientilor nostri, cu care lucram in tandem. Atitudinea de parteneriat ne caracterizeaza atat in relatia cu angajatorii, cat si cu cei aflati in cautarea unei configuratii profesionale in ascensiune.