Account Manager - Piata Germana - Divizia eCS

Companie Multinationala - IT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste clientii repartizati in fazele de prospectare, ofertare, precontractual si semnare a contractului, derulare a proiectului si follow-up;

- Achizitioneaza noi clienti;

- Propune un plan de dezvoltare al portofoliului asignat de clienti si supravegheaza ducerea lui la indeplinire;

- Cerceteaza nevoile pietei;

- Analizeaza cele mai noi tendinte si evolutii de pe pietele specifice si informeaza grupurile de lucru specifice / generale;

- Planifica si indeplineste actiuni de marketing direct;

- Pregateste si participa la targuri / expozitii interne si internationale.

CERINTE

- Absolvent al unei institutii de invatamant superior (preferabil profil economic) sau experienta relevanta de minim 2 ani in domeniul vanzarilor;

- Cunostinte avansate de LIMBA GERMANA si eventual o alta limba straina de circulatie internationala;

- Experienta in utilizarea calculatorului si a tehnologiilor Internet;

- Bune abilitati de comunicare si relationare;

- Organizat, abilitati de planificare, bun strateg;

- Orientare catre rezultate, dinamism, seriozitate.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic, profesional, multinational;

- Pachet salarial atractiv.