ACCOUNT MANAGER PENTRU PRODUS ERP

EWIR-EST WEST INFORMATIQUE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea strategiei, tacticii si a planurilor de activitati pentru liniile de business specifice;
- Managementul procesului de vanzare (prezentare, ofertare, negociere, incheiere contracte)
-extinderea bazei de clienti
- Responsabil pentru indeplinirea targetului si obiectivelor de vanzare individuale;
- Dezvoltarea si mentinerea unor relatii de lunga durata cu clientii;

CERINTE

* Studii superioare, preferabil in domeniul tehnic (calculatoare) sau economic
* experienta anterioara de utilizare / vanzare a unor produse ERP/CRM constituie un avantaj major.
* Capabilitati in intelegerea si utilizarea tehnologiei, astfel incat sa poata furniza solutii la nevoile clientilor;
* Abilitati de prezentare, managementul timpului si organizare;
* capabil sa sustina prezentari de produs la telefon, one on one sau de grup;
* perseverenta pentru indeplinirea obiectivelor de vanzari;
* persoana energica, cu spirit de initiativa si incredere in sine, ambitioasa, motivata;
* abilitati foarte bune de comunicare, negociere si relationare;
* putere de convingere a persoanelor de decizie;
* disponibilitate deplasare in tara ;
* experienta in vanzari de min. 2 ani ;
* cunostinte foarte bune de PC

BENEFICII OFERITE

-salariu motivant + bonus din vanzari
-mediu de lucru modern si prietenos

estWest Informatique Roumanie ofera o gama larga de servicii: dezvoltare si analiza software, subcontractare, distributie si localizare software, consultanta IT, integrare de sistem. Proiectele companiei includ arhitecturi diverse - standalone, client-server, internet/intranet ¿ si acopera domenii variate: sisteme informatice integrate, e-commerce (B2B si B2C). În prezent, proiectele noastre majore sunt distribuirea si implementarea solutiei ERP Microsoft Business Solutions-Navision si a aplicatiei de resurse umane estWest e-Chart Directory.