Account Manager IT

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Reprezinta compania in fata clientilor si a potentialilor clienti pentru emiteri de oferte de produse, consultanta tehnica si comerciala, negocierea, incheiere si executarea acordurilor comerciale;
- Prospectarea pietei pentru marirea portofoliului de client, in special in domeniul privat
- Analizeaza cererile suplimentare si analizele primite de la beneficiari si propune solutii adecvate;
- Verifica si urmareste comenzile;
- Realizeaza si inregistreaza comenzile clientilor pe tipuri de produse;
- Elaboreaza si inregistreaza ofertele in functie de cererile clientilor;
- Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea elaborarii de oferte comerciale;
- Este responsabil cu incasarea facturilor in conditiile si in termenele stabilite pentru clientii alocati
- Realizarea target-ului stabilit ;
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Pastreaza permanent legatura cu furnizorii de produse, actualizeaza baza de date privind preturile si informeaza personalul ierarhic superior privind modificarile de pret aparute;
- Este responsabil cu facturarea produselor in baza comenzilor ferme primite de la client ;
- Realizeaza vanzari de echipamente IT si produse software (promovare, ofertare, negociere, vanzare);
- Promoveaza solutiile companiei- hardware si software de la furnizorii mondiali reprezentati: Dell, IBM, Fujitsu Technology Solutions, Computer Associates, Microsoft, Oracle,Cisco, Allied Telesys, Lexmark, HP, Vmware.

CERINTE

- Absolvent universitate cu profil tehnic sau similar
- Specialist in vanzari sau profil tehnic
- Experienta practica minim 3 ani in domeniu
- Cursuri de vanzari, comunicare, negociere
- Carnet conducere, categoria B
- Disponibilitate de lucru si program prelungit
- Disponibilitatea de a calatori in interes de serviciu

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.