Account Manager- companie Internationala cu o puternica experienta in vanzarea de servicii

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania face parte dintr-un Grup International de firme cu experinta puternica in domeniul arhivelor si logisticii. Partenerii companiei se intind de la IMM-uri pana la companii mari aflandu-se in diferite domenii de activitate incluzand firmele de stat, firmele financiare, de contabilitate, avocatura, sanatate si institutii bancare.
Responsabilitati:
Vanzarea serviciilor de arhivare si logistica;
Planificarea activitatilor de vanzare, intocmirea bazei de date;
Identificarea si atragerea de noi clienti potentiali pe piata- new business;
Crearea si dezvoltarea de relatii cu clientii targetati de firma;
Cunoasterea si intelegerea in profunzime a pietei;
Cunoasterea si analiza comportamentului concurentei;
Urmarirea nevoilor clientilor si personalizarea ofertelor;
Insusirea tuturor informatiilor tehnice despre produsele firmei din programul de vanzari;
Evidenta tuturor vizitelor si ofertelor, rapoarte de activitate;
Indeplinirea planului de vanzari.

CERINTE

studii superiore finalizate;
experienta prealabila in vanzari directe;
experienta pe o pozitie similara de minim 2 ani;
experienta in vanzare B2B,
Carnet de conducere ctg B;
Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu;
Cunostinte de limba engleza – nivel bun/avansat: scris, citit, vorbit;
excelente abilitatide de vanzare si de negociere;
Spirit de echipa, ambitios, fluenta in exprimare;
Valori si principii morale solide;
Asumarea responsabilitatii, asumare riscuri calculate, pragmatism, capacitate de evaluare;
Experienta interumana, abilitatea de a lucra sub presiune.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: ??? sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual???.