Account Manager- comercializare solutii IT, companie cu capital integral strain

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o societate fondata in martie 2001, ca firma producatoare si distribuitoare de solutii informatice. Solutiile clientului nostru sunt puse la dispozitia bancilor, a marilor intreprinderi si a institutiilor de stat. Aria sa de activitate s-a extins in 2004 cu desfacerera surselor de curent neintreruptibile, iar in 2006 au fost puse bazele primelor filiale proprii, in Romania si Rusia. Incepand cu proiectarea, continuand cu executarea si pana la mentenanta, compania sprijina activitatea clientilor sai cu sfaturi si evaluari la fata locului pentru complexele solutii IT implementate pentru fiecare proiect in parte.

Responsabilitati
• Prospectarea pietei si identificarea de noi potentiali clienti
• Identificarea persoanelor de decizie in vederea prezentarii ofertei de solutii IT
• Intocmirea ofertelor comerciale
• Participarea la licitatiile organizate de potentialii clienti in vederea achizitionarii de solutii informatice
• Negocierea si semnarea contractelor
• Urmarirea derularii proiectului pana la implementarea solutiei IT si ulterior, pentru a se asigura ca toti termenii contractuali sunt respectati intocmai
• Asistenta clientului dupa incheierea contractului.

CERINTE

Experienta in vanzari, minim 3 ani
• Cunostinte in domeniul electronicii si IT
• Studii superioare, de preferinta intr-un domeniu tehnic sau IT
• Bune abilitati tehnice si excelente abilitati de vanzator
• Limba engleza nivel mediu
• Abilitati de comunicare cu clientii
• Punctual, ordonat, seriozitate maxima
• Disponibilitate pentru deplasari si activitate in teren
• Permis de conducere cat.B.

BENEFICII OFERITE

mediu de lucru profesionist,
posibilitatea de dezvoltare profesionala,
pachet salarial motivant.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.