Account Manager

GRECO JLT ROMANIA GMBH VIENA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea portofoliului de clienti existenti si dezvoltarea acestuia
Proiectarea, organizarea si propunerea de solutii optime de asigurari

CERINTE

Absolvent studii superioare, de preferat economice
Minim 5 ani experienta in asigurari
Cunostinte de limba engleza, nivel avansat
Cunostinte de limba germana, constituie avantaj
Abilitati de vanzari(recunoasterea nevoi, satisfacerea cerintelor clientilor)
Abilitati excelente de comunicare(vorbit si scris), coerenta in exprimare
Rezistenta la stres, capacitate de auto-organizare si planificare
Aspect fizic placut
Permis auto, categoria B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Posibilitatea dezvoltarii profesionale

GrECo JLT Romania GmbH Viena - Sucursala Bucureşti operează în domeniile de management al riscurilor şi consultanţă în asigurări. Principala preocupare a companiei noastre este de a ne sprijini clienţii în gasirea celor mai bune soluţii posibile în privinţa asigurărilor. Experienţa noastră, relaţiile bune cu companiile de asigurare reprezintă un capital serios şi un plus de valoare pe care îl punem la dispoziţia clienţilor noştri