ACCOUNT MANAGER

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consolideaza relatii de lunga durata cu clientii.
Initiaza si dezvolta relatii strategice pe termen lung cu noii clienti.
Pozitioneaza compania ca furnizor strategic pentru clienti.
Gestioneaza conturile clientilor sai atat in faza pre-vanzare cat si post-vanzare.
Coordoneaza realizarea ofertelor tehnice si financiare in conformitate cu nevoile si procedurile specifice fiecarui client.
Actioneaza in conformitate cu strategia de vanzari propusa de Directorul de Vanzari.
Se conformeaza viziunii si misiunii companiei .
Contribuie la consolidarea culturii organizationale.

CERINTE

Studii superioare, de preferinta in domeniul tehnic sau comercial
Cursurile in domeniul vanzarilor, negocierii etc se considera plus
Cunostinte profesionale :
-cunostiinte software nivel mediu.
-cunoasterea solutiilor integrate IT&C, a tendintelor si contextului actual din piata de IT &C.
-foarte bun cunoscator al limbii Engleze sau alta limba de circulatie internationala.
-bun cunoscator al Microsoft Office
Experienta:
-peste 2 ani in vanzari sau experienta relevanta in vanzarea de solutii si servicii IT.

BENEFICII OFERITE

-salariu motivant
- bonusuri in functie de performante
- autoturism de serviciu
- telefon mobil de serviciu
- traininguri periodice si posibilitatea de dezvoltare a carierei