Account Manager

Contrast HR Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea continua a pietei in cautarea de noi clienti, in vederea extinderii portofoliului;
- Negocierea, cu prospectii si clientii a conditiilor tehnice si comerciale ale contractului;
- Mentinerea relatiei cu clientii existenti, fidelizarea acestora;
- Mentinerea unui standard inalt al prezentei companiei pe piata, transformarea relatiei de vanzari intr-un parteneriat comercial pe termen lung;
-Atingerea si/sau depasirea target-urilor stabilite;
-Mentinere baza de date relevante legate de contracte si activitatea de vanzare, in vederea informarii managementului;
- Urmarirea situatilor platilor si contactarea clientilor pentru rezolvarea unor eventuale restante de plata;
- Colaborarea permanenta cu agentii de turism pentru dezvoltarea de oferte customizate in functie de nevoile clientului.

CERINTE

- Studii superioare (avantaj studii in domeniul turismului);
- Experienta in vanzari de servicii cu clienti corporate (avantaj experienta in domeniul turismului);
- Cunostine in utilzarea MS office;
- Capacitate de mobilizare, initiativa si inovatie;
- Foarte bune abilitati de comunicare, identificare a nevoilor si inter-relationare, flexibil si empatic;
- Abilitati de lucru in echipa, dar si de organizare eficienta a activitatii individuale;
- Atitudine proactiva, orientare catre rezultate si performanta;
- Permis de conducere categoria B;
- Cunoasterea limbii engleze nivel conversational;
- Reprezinta un avantaj participarea la cursurile suplimentare de specializare in vanzari si negociere.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Instruire continua in domeniu;
- Mediu de lucru activ intr-o echipa tanara.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de consultanta indomeniul resurselor umane.
Clientul nostru este lider in domeniul serviciilor turistice de tip corporate.