Account Manager

SC Eurogama Invest SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unor relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezentarea ofertei de produse si servicii, consilierea clientilor in luarea deciziei optime;
- Respectarea termenelor limita de predare a articolelor si bunurilor de tipar;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor;
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti;
- Realizarea si prezentarea bugetelor estimative catre client;
- Intocmirea si prezentarea de rapoarte periodice;
- Participarea la training-urile, conferintele, targurile de specialitate.

CERINTE

- Experienta minim 2 ani in vanzari;
- AVANTAJ experienta in tipar sau marketing,in editarea si promovarea unei reviste;
- Cunostinte avansate de operare PC ;
- Abilitati excelente de prezentare si negociere;
- Capacitate de exprimare fluenta si coerenta;
- Spirit de echipa si initiativa;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Orientare spre client;
- Confidentialitate;
- Engleza – AVANSAT.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu profesionist;
- Pachet salarial motivant;
- Masina si telefon de servici ;
- Training de specialitate.

Eurogama Invest SRL este una din cele mai importante tipografii din Romania ocupand o pozitie de lider in zona tiparului publicitar si al productiei de ambalaje din carton duplex si ondulat precum si in zona productiei publicitare din material plastic. De asemenea, pentru clientii sai EUROGAMA presteaza si servicii de publicitate – creatie, media planning si buying – si servicii complexe de logistica.