Account Manager

Novensys

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei si contactarea potentialilor clienti;
- Mentinerea si dezvoltrea relatiilor cu clientii din portofoliu;
- Dezvoltarea unor noi piete de desfacere pentru produsele Novensys;
- Atragerea de noi clienti;
- Raspunde de atingerea target-urilor si a obiectivelor de vanzari;
- Urmarirea desfasurarii contractelor, respective termene de plata si termene de livrare;
- Colaborarea permanenta cu celelalte departamente.

CERINTE

- Studii superioare economice sau tehnice;
- Experienta de minim 2 ani in vanzari B to B, de solutii informatice, echipamente hardware si software, alte ERP-uri locale;
- Studii superioare;
- Cunostinte utilizare PC;
- Cunostinte avansate de limba engleza, limba germana constituie un avantaj;
- Foarte bune abilitati de comunicare, prezentare, negociere si relationare interpersonala;
- Flexibilitate, tenacitate, fermitate, spirit intreprinzator;
- O buna cunoatere a pietei din locale;
- Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru competitiv;
- Dezvoltarea carierei, promovare;
- Pachet salarial motivant si bonusuri in functie de target;
- Plan de cariera.

Novensys este lider in piata de automatizare a managementului informatiei pentru companiile mari si foarte mari din Romania. Fondata in 1996 sub numele de Bar Code Systems, Novensys ofera servicii integrate de gestiune eficienta a resurselor si datelor, destinate companiilor. Novensys isi propune sa sprijine dezvoltarea mediului de afaceri si crede in lucrul bine facut aplicat in solutii de management al informatiei prin implicare, cunoastere si responsabilitate fata de nevoile si aspiratiile clientilor sai, oferind certitudine, control si confort decizional.