Account Manager

CERTSIGN - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica oportunitatile de afaceri in domeniul IT&C prin cercetarea permanenta a pietei
-Identifica si contacteaza potentialii clienti; actualizeaza baza de date
- Mentine relatii stranse cu clientii existenti;
- Urmareste sursele de informare privind organizarea de licitatiisi selecteaza oportunitatile de interes pentru companie
- Realizeaza prezentarisi le sustine in cadrul intalnirilor cu clientii
- Negociaza conditiile contractualesi urmareste derularea contractelor

CERINTE

- Studii superioare economice sau tehnice
- Experienta minimum 1 an in vanzari – domeniul IT&C
- Experienta releventa in managementul relatiilor cu clientii
- Limba engleza - nivel avansat
- Abilitati dezvoltate de comunicare/relationare/negociere, gândire strategica, capacitate de analizasi sinteza, implicare, reponsabilitate

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati reale de dezvoltare profesionalasi personala, intr-un mediu de lucru dinamic
- Pachet salarial corelat cu obiectivele pozitieisi cu performantele realizate

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.