Account Manager

Bridge Concept

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezentarea beneficiilor publicitatii (in special publicitatea ca si creatie) si modul in care aceasta si ajuta pe potentialii clienti sa-si promoveze produsele si serviciile.
- Localizarea si contactarea noilor potentiali clienti pentru a le oferi servicii de publicitate.
- Consultarea cu oficialii companiilor, cu departamentele de marketing si vanzari si cu agentiile de media si publicitate pentru a realiza planuri media.
- Incheierea contractelor de publicitate si colectarea platilor.
- Mentinerea conturilor detinute precum si achizitionarea unor conturi noi dezvoltarea unor relatii stabile pe termen lung.
- Obtinerea informatiilor despre produsele clientilor si potentialilor clienti precum si despre nevoile, problemele, istoricul actiunilor publicitare si practicilor de business ale acestora cu scopul realizarii unor prezentari eficiente si o asistenta adecvata.
- Pregatirea prezentarilor, planurilor media si contractelor, sustinerea prezentarilor departamentului de vanzari.
- Intocmirea rapoartelor de vanzari saptamanal.

CERINTE

- 2-3 ani de experienta profesionala in intr-un departament de vanzari
- bun cunoscator al limbii engleze
- buna cunoastere a pachetului Office, Word, Excell, Powe Point, Outlook .
- Cunoasterea principiilor si metodelor pentru a prezenta, promova si vinde produse sau servicii. - Sunt incluse cunostinte despre strategii de marketing, demonstratii cu produse, tehnici de vanzari si sisteme de control ale vanzarilor.

Constituie un avantaj:
- Permis de conducere categoria B
- Cunostinte despre publicitate, productie media si comunicare. Sunt incluse metode alternative despre informare prin media scrisa, vorbita si vizuala.

Agentie full service care administreaza conturi solicitante, focusata pe web design si corporate.