Account Manager

MediaInvestment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- intocmirea propunerilor pentru obiectivele clientului
- intocmirea ofertelor si negocierile specifice pentru cereri exprese
-urmarirea respectarii termenelor de executie pt clientii
- Identificarea nevoilor clientilor si propunerea de solutii optime pentru satisfacerea acestora
- managerierea relatiei cu clientul / administrarea si coordonarea relatiei agentie client;
- urmareste realizarea obiectivelor propuse si mentinerea costurilor in limita bugetului alocat
- mentine si dezvolta relatia cu clientii agentiei
- realizarea prezantarilor si sustinerea acestora
- coordonarea echipei de client service, comunicarea permanenta cu celelalte departamente implicate in desfasurarea campaniilor publicitare: creatie, media, prelucrare, productie cu care relationeaza pentru finalizarea proiectelor
- realizeaza corespondenta interna si externa specifica jobului
- efectueza studii de piata si centralizeaza rezultatele
implementeaza strategia de marketing si promovare
- mentinerea portofolului de clienti alocat, identificarea
si furnizarea de informatii despre serviciile disponibile, oferte promotionale, etc.;
- organizarea si structurarea planului personal de vanzari
¿ planificarea si coordonarea campaniilor de publicitate ale clientului;
¿ realizarea documentelor interne specifice (Creative brief etc.);
¿ realizarea si prezentarea bugetelor esimative catre client;
¿ realizarea la o perioada determinata a rapoartelor interne, a rapoartelor catre client, cat si a situatiilor financiare;
¿ asigirarea controlului de calitate.

CERINTE

¿ Experienta profesionala: min. 2 ani in publicitate - client service, marketing sau vanzari;
-Studii superioare finalizate (MKT constituie un avantaj)

¿ Abilitati de comunicare si organizare;
¿ Prezenta agreabila;
¿ Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
¿ Cunostinte foarte bune de calculator (pachetul Microsoft Office, Power Point);
¿ Disponibilitate de program prelungit;
¿ Capacitatea de a lucra in conditii de stress;
¿ Respectarea promisiunilor facute.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial
Lucrul intr-un mediu profesionist

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de publicitate, media.