Account Manager

CEHO ART SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Furnizarea de informatii despre produsele promovate de companie, preturile practicate, ofertele promotionale catre clientii gestionati;
Oferirea serviciilor de consultanta in ceea ce priveste achizitionarea produselor companiei
Negocierea conditiilor si termenelor contractuale cu clientii din portofoliu;
Atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii
Mentinerea la zi a ¿fisei clientului¿, pentru conturile pe care le gestioneaza;
Informarea continua asupra produselor si echipamentelor pe care le comercializeaza compania;
Reprezintare a companiei la targuri, expozitii, evenimente specifice domeniului

CERINTE

Studii superioare tehnice, sunt de preferat facultatile cu profil electronic (Faculatea Electronica sau Automatizari-Calculatoare);
Minim 2 ani de experienta in IT;
Cunostinte in utilizarea unei aplicatii software de tip ERP;
Cunostinte solide despre retele, periferice, calculatoare, Microsoft, etc;
Limba engleza ¿ scris si vorbit;
Cursuri in domeniul vanzarilor;
Foarte bune abilitati de comunicare, usurinta in initierea si sustinerea facila a relatiilor interpersonale;
Ambitie, orientarea spre rezultate imediate (transpuse inclusiv in plan financiar) si capacitate de automotivare;
Gandire logica, structurata, memorie peste medie, usurinta in a invata noi cunostinte de factura tehnica;
Spontaneitate, atitudine proactiva si pozitiva.

Sloganul ¿Pur si simplu CLICK¿, spune totul despre noi. Oferim clientilor nostrii cele mai bune preturi pentru produsele de care au nevoie, comod, rapid si usor.