Account Manager

SIVECO Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vânzarea produselor si solutiilor SIVECO
Gestionarea unui pachet de accounturi alocate
Elaborarea ofertelor comerciale
Preg¿tirea ¿i livrarea de prezent¿ri ale produsului
Negocierea de contracte cu poten¿ialii beneficiari

CERINTE

Studii universitare.
Cunostinte IT: utilizarea suitei Microsoft Office
Cunoasterea de platforme de e-learning sau de ERP constituie un avantaj semnificativ
Buni vorbitori de limba: engleza
Abilitati si experienta de prezentare de produse
Foarte bune abilitati de comunicare
Cunoasterea specificului pietei de software din Emiratele Arabe Unite constituie un avantaj
Conducerea de proiecte complexe, mai ales in industria software, constituie un avantaj

Solutiile propuse de SIVECO Romania se adreseaza intreprinderilor medii si mari din toate sectoarele industriale si comerciale, precum si administratiilor publice si companiilor prestatoare de servicii.
Dezvoltam proiecte de succes impreuna cu numeroase companii internationale, de-a lungul anilor colaborarea noastra evoluand spre un veritabil parteneriat. Astfel de beneficiari sunt HP Germania, Amano Belgia, Grupul Nepenthes din Franta si multi, multi altii.