Account Manager

QNET INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea obiectivelor de vanzari (cifra, margine) stabilite de Directorul de Vanzari
Redactarea ofertelor de pret si distribuirea acestora catre clienti
Cautarea de posibili clienti si crearea unei baze de date cu toate informatiile referitoare la clientii de care se ocupa, astfel incat sa ajute la cresterea nivelului de distributie a produselor / serviciilor
Efectuarea de demonstratii cu produsele/serviciile oferite de companie si informarea permananta a clientilor despre aparitia altor produse/servicii .
Efectuarea tranzactiilor si a altor activitati complementare acestora (comenzi de produse catre departamentul de logistica, livrare, emiterea documentelor necesare, incasarea banilor sau urmarirea platilor efectuate de client).
Realizarea de vizite periodice la sediul clientilor firmei in vederea identificarii unor noi oportunitati de vanzare.

CERINTE

-absolvent al unei facultati cu profil tehnic sau economic;
-experienta de minim 2 ani in vanzari tehnica de calcul: hardware brand + software;
-cunostinte comerciale; tehnici de vanzare/ negociere;
-cunostinte foarte bune de operare calculator-MS Office;
-cunoastere buna a limbii engleze;
-posesor carnet de conducere categ. B.

Q\'NET INTERNATIONAL a fost infiintata in noiembrie 1993. In prezent firma are capital roman in totalitate. Obiectivul principal al companiei este promovarea tehnologiei moderne de informatie si solutii IT. Firma a obtinut certificarea sistemului calitatii in conformitate cu cerintele standardului roman de referinta SR EN ISO 9001:2001.
Confirmarea profesionalismului in colaborarea cu furnizorii s-a concretizat in diverse certificari:
-HEWLETT PACKARD BUSINESS PARTNER
-HEWLETT PACKARD AUTHORIZED SUPORT PROVIDER
-COMPAQ DEALER
-COMPAQ AUTHORIZED SERVICE
-EPSON AUTHORIZED RESELLER
-NOVELL AUTHORIZED RESELLER
-MICROSOFT AUTHORIZED QUALIFIED DEALER
-MICROSOFT CERTIFIED SOLUTION PROVIDER
-SYMANTEC CERTIFIED RESELLER
-COREL AUTHORIZED RESELLER