Account Manager

Rentabiliweb

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea si contactarea potentialilor clienti
Stabilirea si mentinerea de relatii stranse cu acestia
Dezvoltarea filialei pe plan local

CERINTE

Studii economice ¿ absolvent (experienta constituie un avantaj)
Persoana flexibila, adaptabila, creativa
Cunostinte avansate de franceza si/sau engleza
Calitati persuasive si abilitati de interrelationare
Cunostintele in domeniul activitatilor on-line constituie un avantaj

Persoana de contact: Tudor Ciobanu, Director General Rentabiliweb Romania
Candidatii sunt rugati sa trimita cv-ul si scrisoarea de intentie la adresa tudor.ciobanu@skynet.be
Selectia candidatilor se va desfasura in mai multe etape*:
- selectarea cv-urilor in luna martie
- organizarea interviurilor preliminare si finale la inceputul lunii aprilie

*Calendarul poate suferi modificari;candidatii vor fi avertizati din timp.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica
Salariu atractiv si bonusuri motivante in functie de performante
Posibilitatea de afirmare si dezvoltare personala

Rentabiliweb Group este un holding international ale carui centre tehnologice sunt bazate in Franta, Marea Britanie, Statele Unite si Rusia. Rentabiliweb acopera in intregime cererea pe piata on-line in termen de continut si rentabilizare a site-urilor web.
Rentabiliweb Franta este unul din principalii parteneri ai web-ului comercial propunand solutii complete de microplati(telefon, SMS, carduri bancare si e-currency). Dezvoltarea grupului pe pietele anglo-saxone este asigurata de Paynext, reprezentanta engleza a grupului. Rentabiliweb Agency, filiala ruseasca a grupului, este specializata in programarea de software, site-uri internet si jocuri multimedia.
Nume ca Netclub, Cofidis, Wanadoo, RTL sau Cegetel si-au acordat deja increderea in serviciile oferite de Rentabiliweb Group.

Filiala din Romania va lansa si administra un sistem de micro-plati si o platforma publicitara destinate mediului on-line din Romania. Pe termen mediu si lung dorim sa aducem si sa localizam pe piata romaneasca de profil intreaga gama de servicii oferite pe piata internationala.