Account Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Cunoasterea amanuntita a etapelor procesului de vanzare, tipurilor comportamentale ale clientilor, piata romaneasca de publicitate
¿ Cel putin 2 ani experienta in domeniul vanzarilor, de preferat in sfera produselor si serviciilor de lunga durata
¿ Gandire analitica, dinamic, orientat catre realizari, orientat catre client
¿ Bun negociator, bun organizator, abilitati excelente de prezentare a produselor si/sau serviciilor firmei
¿ Cunostinte bune de limba engleza
¿ Cunostinte foarte bune de calculator (pachetul Microsoft Office)
¿ Capacitatea de a lucra in conditii de stres, ducerea la bun sfarsit a sarcinilor incredintate
¿ Disponibilitate de program prelungit

CERINTE

¿ Este responsabil sa vanda produsele si/sau serviciile companiei si sa asigure indeplinirea planului de vanzari alocat
¿ Face prezentari si demonstratii ale produselor si/sau serviciilor firmei
¿ Crearea unei baze de date a clientilor importanti (existenti sau in plan)
¿ Negocierea, urmarirea si incheierea (semnarea) contractelor cu clientii firmei
¿ Sa participe la toate tipurile de intilniri si training-uri pe teme de vanzari in cadrul firmei sau organizate in afara ei
¿ Sa mentina raporturi profesionale foarte bune cu ceilalti colegi de vanzari directe si cu celelalte departamente, astfel incat impreuna sa dezvolte programe eficiente de vanzare a produselor si/sau serviciilor firmei

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv