ACCOUNT MANAGER

Scop Computers

Job expirat

RESPONSABILITATI

promoveaza catre clienti (retail, dealeri si integratori) produsele Toshiba;
identifica oportunitati de dezvoltare a afacerii prin cresterea retelei de dealeri sau prin intrarea in LA/Gouverment Accounts;
participa la intalnirile cu clientii (70% timp alocat), analizeaza potentialul de dezvoltare/vanzari, propune, implementeaza si monitorizeaza programe de crestere a vanzarilor pentru businessul partenerilor (retaileri, reselleri, integratori);
raporteaza catre partenerul extern(stadiu proiecte implementate, nivel vanzari);

CERINTE

studii superioare, experienta in domeniul IT&C;
viziune globala asupra pietei de IT&C, cunostere distribuitori, furnizori, integratori;
cunostinte de Account Management si Channel Management;
2-3 ani experinta in promovare produse sau solutii;
persoana energica si ambitioasa;
orientare spre rezultate;
excelente abilitati de comunicare si negociere;
dinamism, proactivitate, flexibilitate

BENEFICII OFERITE

mediu de lucru profesionist, pachet salarial motivant, posibilitati de dezvoltare a carierei

In cei peste 10 ani de activitate, SCOP COMPUTERS si-a castigat o certa reputatie intre firmele de distributie de echipamente si solutii IT&C din Romania, contand pe 200 de angajati care, impreuna, contribuie la realizarea unei cifre de afaceri de 70 de milioane euro.

SCOP este prezenta in trei sectoare de afaceri, fiecare dintre acestea concentrandu-se asupra unor misiuni, parteneri si clienti diferiti: Distributie IT (branduri: Toshiba, Acer, HP, Fujitsu-Siemens), Sisteme de Procesare a Documentelor si Solutii IT (Networking si Securitate).

SCOP si-a imbunatatit pozitia de Distribuitor prin intermediul unor solutii de afaceri inovatoare in domenii precum: gestionarea documentelor, securitate, solutii pentru retele si gestionarea companiilor.

CARIERA IN SCOP

Principalele directii de dezvoltare a carierei in cadrul Companiei Scop Computers sunt in vanzari / marketing, dezvoltare software si in domeniul tehnic.