Account Manager

S.C.RADCOM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Colectarea de informatii cu privire la competitivitatea produselor si serviciilor companiei;
Studierea portofoliului concurentei si a tendintelor pietii;
Identificarea si dezvoltarea de noi oportunitati de vanzare conform strategiei si politicilor companiei;
Initierea si coordonarea realizarii de oferte tehnice in conformitate cu cerintele si procedurile specifice;
Intocmirea de oferte financiare si contracte conform politicilor financiare ale companiei;
Preluarea si coordonarea raspunsului la solicitarile clientilor si partenerilor;
Planificarea, monitorizarea si controlul proiectelor si a respectarii contractelor;
Intocmirea de rapoarte privind stadiul conturilor de care este responsabil;
Promovarea imaginii, produselor si serviciillor companiei pe piata, in orice interactiune cu potentiali clienti sau parteneri;

CERINTE

Studii universitare (IT / Economie)
1 an experientă relevantă minim în vânzările de IT / solutii sau produse software;
Abilităti excelente de comunicare si prezentare;
Orientat spre client ;
Capabil de a lucra cu supervizare minimă, foarte flexibil si inovator;
Abilitatea de a învăta si de a întelege noile tehnologii;
Cunostinte bune de limba engleza;
Permis de conducere.
Avantaj:
Studii tehnice sau experienta IT;
Experienta anterioara intre-o pozitie similara de account manager a unor conturi mari / importante.

BENEFICII OFERITE

Contract pe perioada nedeterminata (cu perioada de proba)
Oportunităti de dezvoltare profesionala
Instruire in domeniile tehnice
Asigurarea medicala privata.

RADCOM is a Romanian telecommunication company which develops, integrates and supports software for TelCo platforms, telematic solutions and call centers. Trusting and traditional partner of world leading IT companies, RADCOM provides software development, integration and customization, software consultancy, hardware manufacturing of LED displays, vehicle Onboard Computers, GSM networks and radio networks installation and other related services.