Account Manager

Brand Support

Job expirat

RESPONSABILITATI

• asistarea si consilierea clientilor in alegerea celor mai bune solutii de promovare
• planificã activitatea echipei, stabileşte prioritãţile şi resursele necesare pentru realizarea cu succes a proiectului alocat
•identificare nevoi punctuale ale clientului si propunere solutii in concordanta cu nevoile identificate
•monitorizarea derularii proiectelor
•mentinerea unei relatii profesioniste atat in interiorul echipei, cat si cu clientii firmei
•promovarea serviciilor companiei catre posibili noi clienti;
•monitorizarea categoriilor specific si editarea prezentarilor catre client
•Initiere proiecte catre client, prezentarea si vanzarea lor
•analiza si raportarea rezultatelor

CERINTE

-experienta anterioara in agentie de publicitate (min. 1 ani)
-Cunostinte basic limba engleză;
-Cunoastere pachetului MS Office, in special PowerPoint si Excel
-Excelente abilitati de vanzare si persuasiune

Candidatul perfect trebuie sa fie
•energic,
•serios,
•creativ,
•responsabil
•orientat catre solutii si rezultate
•bun organizator al proiectului,
•abilitati excelente de relationare
•atitudine pozitiva si proactiva
•personalitate activa, conectata social

Din 2012 Brand Support devine una dintre agentiile full service din Romania. Infiintata in 2008, ca prima agentie independenta de trade marketing, am deservit mai mult de 25 de branduri ale unora dintre cei mai importanti jucatori ai industriei FMCG si non FMCG, marea majoritate leaderi in categoriile lor.

In prezent oferim servicii de strategie,creatie, PR, Digital, 1-TO- 1, events, DTP si inovatie in BTL, activare consumer,Trade Engagement ( programe si strategii de fidelizare trade si consumer, programe de vizibilitate integrate, programe de informare in domenii specializate, programe inovative cross-category).

Suntem mereu in miscare, inspirati de tot ce ne inconjoara, cautam ineditul si transformam imposibilul in posibil. Ne defineste profesionalismul si atentia cu care ducem proiectele la bun sfarsit si credem cu tarie ca perfectiunea sta in detalii. Realizarile noastre si ale clientilor ne fac fericiti si ne asigura ca ceea ce facem, facem bine.