Account Manager

ThinkX

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul principal este de identificare si contactare a clientilor in vederea incheierii de contracte B2B, participare la strategia de comunicare si promovare B2C.

Activitati:
- Gestionarea si extinderea bazei de potentiali clienti.
- Incheierea contractului si atingerea targhetului;
- Urmarirea fluxului de incasari;
- Mentinerea relatiilor cu clientii si fidelizarea acestora.

CERINTE

*Student sau proaspat absolvent al unei facultati de profil
*Experienta in vanzari;
*Prezinta un avantaj experienta anterioara in online marketing;
*Atitudine orientata spre client, axata pe gasirea unor solutii pozitive;
*Personalitate cu abilitati de organizare, negociere si comunicare.
*Dorinta de a invata si evolua profesional, dar si personal
*Dorinta de integrare in echipa
*Stil de lucru structurat, organizat, dar si creativ

BENEFICII OFERITE

*Sediu central, cladire office
*Conditii de munca moderne, biscuiti la cafea si consola Xbox
*Vei lucra intr-o echipa tanara si dinamica, cu idei indraznete si planuri realiste
*Provocari placute
*Program flexibil
*Remuneratie, mon cher! Baza fixa si grila de comision bazata pe performanta
*Vei avea ocazia sa participi la sedintele de strategie si comunicare

ThinkX este o echipa de succes, tanara, dar experimentata in domeniul IT. Desi ne pasioneaza orice fel de dezvoltare software, momentan ne axam pe tehnologii *mobile*. Investim in idei si cream talente!