ACCOUNT EXECUTIVE - TELESALES

DENOVO MEDICAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contactarea prin telefon a clientilor gestionati in vederea furnizarii de informatii despre produsele promovate de companie, preturile practicate, ofertele promotionale
- Vanzari la telefon catre clientii alocati
- Obtinerea de comenzi de la clientii contactati si procesarea acestora
- Mentinerea si actualizarea bazei de date a clientilor pe care ii gestioneaza
- Procesarea reclamatiilor facute de clienti.

CERINTE

- Studii superioare sau studenti in anii terminali
- Minim 1 an de experienta in vanzari, telesales sau customer service
- Limba engleza, cel putin nivel mediu
- Foarte bune abilitati de comunicare, usurinta in initierea si sustinerea facila a relatiilor interpersonale
- Ambitie, orientarea spre rezultate imediate (transpuse inclusiv in plan financiar) si capacitate de automotivare
- Gandire logica, structurata, memorie peste medie, usurinta in a invata noi cunostinte de factura tehnica
- Spontaneitate, atitudine proactiva si pozitiva.

BENEFICII OFERITE

Denovo Medical este o companie cu acoperire nationala, ce distribuie produse si echipamente pentru cabinetele stomatologice si laboratoarele de tehnica dentara avand in portofoliu cei mai importanti furnizori din domeniu.