Account Executive - Productie Publicitara

Tandem Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Clientul nostru este o importanta companie de productie publicitara, situata in top 5 din domeniu.
In vederea dezvoltarii echipei de vanzari, clientul nostru selecteaza candidati capabili si motivati sa isi asume urmatoarele sarcini si responsabilitati:
- Participa la prospectarea pietei in vederea cunoasterii necesarului de consum si perspectivele in viitorul apropiat
- Prezinta clientilor oferte pentru desfacerea produselor realizate
- Se ocupa in permanenta de publicitatea produselor realizate, propune intocmirea de albume si prospecte, participa la targuri si expozitii
- Urmareste redactarea, tiparirea si distribuirea prospectelor si reclamelor pentru publicitate in vederea promovarii produselor realizate de firma
- Urmareste si citeste toate revistele de specialitate in vederea creerii unui dosar cu informatii despre potentialii clienti sau cei existenti
- Informeaza agentii de vanzari despre orice informatie nou aparuta despre portofoliul acestora de clienti
- Studiaza piata stabilind produsele pentru care exista cerere, fiabilitate garantata, evolutia preturilor
- Monitorizeaza planificarea lucrarilor in timp si a termenelor limita pentru a-si putea face o imagine clara in fiecare moment de posibilitatea de realizare existenta pentru noile comenzi
- Cunoaste in fiecare moment starea tehnica si posibilitatile de executie ale altor furnizori, actioneaza si informeaza preventiv, pentru a nu pierde pietele de desfacere si clientii
- Mentine o relatie buna cu clientii deja contactati sau cu cei ce au continuitate in comenzi

CERINTE

- Studii superioare sau medii
- Minimum 2 ani experienta (in lipsa experientei, e necesara disponibilittea de a invata la locul de munca prin cursuri, traininguri interactive)
- Limba engleza
- Cunostinte PC
- Bun organizator, comunicativ, capabil la efort intelectual
- Operativ in rezolvarea problemelor
- Disponibilitate la program flexibil si deplasari
- Abilitati de gestionare a proiectelor
- Abilitati de prezentare si negociere
- Flexibilitate si adaptabilitate, implicare, orientare catre rezultate si performanta

BENEFICII OFERITE

- Venitul salarial aferent postului este cuprins in medie intre 600 si 1000 $ net (salariul fix + comision)
- Telefon mobil

Tandem Consulting ofera servicii de consultanta in resurse umane: recrutare, selectie, testare, evaluare, training, coaching, audit resurse umane.
Noi punem oamenii in valoare. Suntem o companie dinamica, flexibila si creativa. Competentele noastre acopera intreaga gama a resurselor umane, iar spiritul nostru intreprinzator ne permite sa le fructificam. Actionam pentru atingerea obiectivelor clientilor nostri, cu care lucram in tandem. Atitudinea de parteneriat ne caracterizeaza atat in relatia cu angajatorii, cat si cu cei aflati in cautarea unei configuratii profesionale in ascensiune.