Account executive- Productie publicitara

Tandem Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sprijina Account Managerii in derularea proiectelor
- Discuta cu clientii si alte surse despre produsele care urmeaza sa fie promovate si obtine informatii relevante de la client (de ex. detalii despre produs si companie, buget, obiective de marketing si cercetare de piata)
- Realizeaza un raport catre ceilalti specialisti din agentie si cercetatori focalizati pe cerintele clientului pentru a dezvolta detaliile unei campanii
- Prezinta macheta campaniei cu sugestii pentru clienti alaturi de un rezumat al cheltuielilor implicate, negociaza si aranjeaza modificarile necesare.
- Transmite informatiile necesare derularii proiectelor catre departamentele interesate
- Mentine legatura cu clientii pe parcursul proiectului si rezolva eventualele probleme
- Asigura asistenta clientilor pentru comunicarea si finalizarea proiectelor.

CERINTE

- minim 2 ani de experienta relevanta in vanzari, domeniul productie publicitara / publicitate
- studii superioare finalizate
- limba engleza
- cunostinte PC
- permis auto categoria B cu vechime de minim 1 an
- abilitati de comunicare, prezentare si negociere
- flexibilitate si adaptabilitate, implicare, orientare catre rezultate si performanta reprezinta un avantaj
- siguranta de sine, autocunoasterea si valorificarea propriului potential
- operativ in rezolvarea problemelor
- abilitati de gestionare a proiectelor
- disponibilitate la program prelungit

BENEFICII OFERITE

salariu fix 400 USD net + comision din vanzari
masina + telefon mobil

Tandem Consulting ofera servicii de consultanta in resurse umane: recrutare, selectie, testare, evaluare, training, coaching, audit resurse umane.
Noi punem oamenii in valoare. Suntem o companie dinamica, flexibila si creativa. Competentele noastre acopera intreaga gama a resurselor umane, iar spiritul nostru intreprinzator ne permite sa le fructificam. Actionam pentru atingerea obiectivelor clientilor nostri, cu care lucram in tandem. Atitudinea de parteneriat ne caracterizeaza atat in relatia cu angajatorii, cat si cu cei aflati in cautarea unei configuratii profesionale in ascensiune.