Account Executive

ARA PROMOTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
- Stabileste prioritati
- Realizarea si prezentarea bugetelor esimative catre client
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Realizarea documentelor interne specifice (Creative brief, Fisa de comanda, etc.);
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti

CERINTE

- Limba engleza (nivel avansat
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism
- Permis de conducere categoria B
- Studii superioare de finalizate (studii de specialitate avantaj)
- Minim 1 an experienta pe un post similar

BENEFICII OFERITE

Salariul tine cont de experienta si se negociaza in cadrul interviului.

In aprilie 2004, intr-o piata in care serviciile de drop mail si sampling erau intelese in mare parte prin prisma distributiei fizice, Elena Aldescu vede oportunitatea unei companii profesioniste, specializata in oferta de servicii din aceasta categorie si infiinteaza Ara Promotion.

Am crescut si am invatat permanent alaturi de clientii nostri. Am demonstrat ca suntem cei mai buni, tocmai de aceea astazi suntem varful de lance al multor companii importante de pe piata romaneasca.

Secretul nostru? Ne identificam cu brand-urile pentru care lucram, oferindu-le viata si personalitate.

Daca serviciile noastre corespund exingentelor dvs., va rugam sa ne contactati.