Account Executive

raluca

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
- Stabileste prioritati
- Realizarea si prezentarea bugetelor esimative catre client
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Realizarea documentelor interne specifice (Creative brief, Fisa de comanda, etc.);
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti

CERINTE

- Limba engleza (nivel avansat
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism
- Permis de conducere categoria B
- Studii superioare de finalizate (studii de specialitate avantaj)
- Minim 1 an experienta pe un post similar

BENEFICII OFERITE

Salariul tine cont de experienta si se negociaza in cadrul interviului.

Suntem o companie formata din persoane cu peste 10 ani de experienta in publicitate. Specializarea noastra de baza este productia publicitara. Echipa Unishowroom are acum 18 persoane. Avem probabil cei mai buni designeri, arhitecti, ingineri, maistrii, operatori la utilaje, lacatusi mecanici, muncitori necalificati. Ne straduim sa avem echipe bune de vanzari si montaje. Ne adaptam permanent la cerintele clientilor prin noile tehnologii si utilaje. Avem utilaje de cea mai buna calitate – imprimante de mari dimensiuni de la HP si Roland, imprimante digitale de la Xerox, Gravatoar laser, toate utilaje de prelucrare a fierului si lemnului precum si o gama variata de utilaje de finisare a lucrarilor. Vrem sa credem ca avem cele mai bune preturi si cei mai buni furnizori şi producători de materii prime. Dovada adaptarii la cerintele clientilor o reprezinta si achizitia de TV Screen-uri de mari dimensiuni indoor, outdoor – fixe si mobile. Ne prezentăm clienţilor noştri cu o gamă variată de produse: panouri LED Screen, totemuri, copertine, structuri metalice, litere volumetrice iluminate cu leduri, casete luminoase, signalectică internaţională, plăci omagiale, trofee, premii, sisteme de afişaj pe cablu, display-uri pentru broşuri şi reviste, suporţi meniuri, personalizare promoţionale, printuri de mari dimensiuni: banner, mesh, autocolant, blueback, whiteback, panouri publicitare bildboard si backlight, prisme publicitare; printuri de mici dimensiuni: autocolante, cataloage, calendare, cărţi de vizită, ecusoane, fluturaşi, foi cu antet, mape, meniuri, pliante şi totodată oferim servicii de design, montaj, media buying&planning, PR & organizare evenimente, monitorizare media. Prin inovaţie, imagine şi ideologie precum şi prin experienţa dobandită vă vom oferi ceea ce vi se potriveşte. Iar daca aveti proiecte si idei diferite ne vom pune capul la bataie sa le realizam. In ultima vreme am amenajat o terasa la Sala Sporturilor Horea Demian, am organizat toata vara turnee de beach volley, in toamna raliul Rompetrolului – Descopera Pilotul din tine iar acum amenajam un restaurant in centru si construim si un avion cu functionalitate de spatiu pentru fumat in Aeroportul International Cluj Napoca – deci acceptam orice provocari. Asteptam ideile si proiectele voastre traznite sa va dovedim ca pot fi transformate in realitate. Rezultatele noastre se reflectă în mulţumirea şi încrederea primită din partea clienţilor nostrii permanenti dintre care enumeram: Pepsi, Tuborg – Calsrom si URBB, Viessmann Romania, Endava, ACI Cluj, UTI Group, Astaldi SpA, TIFF, Ursus, Universitatea de Arta si Design Cluj, Raiffeisen Banca pentru Locuinte, Trelleborg, Compexit Trading, Farmec, Marty Pan, Inspectoratul Scolar Cluj, Primaria Municipiului Cluj-Napoca, Teatrul de balet, Opera Maghiara, Radio Cluj etc. In egala masura suntem furnizori pentru cele mai importante agentii de publicitate din Ardeal si din tara: Amprenta advertising, Imagine Tact, PR&More, Adventage Services, Qual Media, Millenium Group, Addveritas, MSA, Power Media, Promoteus Advertising, Dinamic Design, Ciptronic, Pretext Advertising, Firma 9 Advertising, Independent Media, Ascensor Advertising precum si agentii multinationale precum: McCann Erickson, Arbomedia, Publicis, Odissey Communication, Communique Media, New line media, Phoenix Media etc. Prin UNISHOWROOM – magazinul de idei si produse unice - deschis de curand in inima orasului ne mandrim si cu clientii mici de pe strada. Va asteptam si pe voi.