Account Executive

White Image - Loyalty Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- te vei ocupa de implementarea, verificarea si analiza campaniilor de email marketing din cele mai variate domenii: de la domeniul hotelier la cel auto.
- vei discuta cu clientii si vei raspunde cererilor acestora
- vei fi responsabila de stabilirea strategiilor de segmentare si de realizarea de previziuni
- vei crea propuneri strategice pentru lansarea si implementarea campaniilor de email marketing pentru clientii noi
- vei face propuneri de imbunatatire a rezultatelor pentru clientii deja existenti si vei raspunde de realizarea de analize comportamentale
- vei lucra cu colegii care se ocupa de grafica, cei de la programare si cei care se ocupa de realizare HTML
- trebuie sa respecti procedurile de lucru

CERINTE

Vei reusi garantat sa faci parte din echipa noastra daca:

- ai o vointa de fier si o minte de elefant - pentru ca vei invata multe lucruri noi si te vor astepta multe provocari
- te descurci cu termenele limita si poti sa identifici cu rapiditate mai multe solutii dintre care sa o alegi pe cea mai buna
- iti place sa lucrezi in echipa dar in acelasi timp poti sa duci un proiect la bun sfarsit si singur/a.

Dar mai ales daca esti comunicativ, pasionat, obsedat de calitate si atent la detalii.
Daca ai mai citit cate ceva despre email marketing si ti-a placut ce ai citit si vrei sa inveti mai mult te asteptam la un interviu.

BENEFICII OFERITE

- vei participa la conferinte si seminarii de marketing si business- presentation
- vei beneficia de telefon de serviciu
- vei avea acces la un pachet de servicii medicale gratuite

White Image este lider in solutii customizabile de e-mail marketing. Preocupata de dezvoltarea unei platforme software puternic specializata, capabila a face fata celor mai mari provocari ale mediului online, White Image se concentreaza pe crearea de instrumente de analiza inovative si este dedicata deliverabilitatii si celor mai inalte standarde din e-mail marketing.(http://www.whiteimage.net)