account executive

New Advertising

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabileste si dezvolta relatii profesionale cu clientii companiei
- Identifica si contacteaza agentii de publicitate, si clienti finali
- Primeste si analizeaza comenzile
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime
- Negociaza contractele si supervizeaza derularea acestora
- Urmareste incasarea obligatiilor financiare ale clientilor
- Realizeaza planul lunar stabilit de companie
- Intocmeste si prezinta un raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti
- Dezvolta cifra de vanzari prin achizitia de noi clienti/dezvoltarea conturilor de clienti incredintati
- Dezvolta gama de servicii si produse realizate pentru fiecare client

CERINTE

- Studii superioare
- Abilitati in comunicare, usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale
- Atitudine pozitiva, initiativa, dinamism
- Aspect profesional-business
- Incadrare rapida in structura organizatiei
- Experienta constituie un avantaj
- Buna cunoastere a pietei specifice
- Orientare catre client si catre rezultate
- Capacitate de organizare si planificare
- Carnet conducere B
- Operare PC
- Limba engleza

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix
- Comision din vanzari
- Bonusuri
- Telefon mobil in interes de serviciu

Firma de productie publicitara axata in principal pe import si distributie materiale promotionale