ACCOUNT EXECUTIVE

SKILL TEAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contactarea si vizitarea potentialilor clienti;
- prezentarea in mod profesionist a ofertei de servicii a companiei si identificarea nevoile clientilor;
- intocmirea ofertele comerciale;
- negocierea contractelor cu scopul de a inchide vanzarea in conditii castig-castig;
- participarea activa la evenimentele de afaceri oraganizate de companie sau de diferite institutii;
- propunerea si desfasurarea de strategii de dezvoltare a busiess-ului SkillTeam si de atragerea de noi clienti;
- redactarea periodica de rapoarte ale activitatii;
- mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii companiei.

CERINTE

- experienta relevanta in vanzari de servicii (ideal in servicii de resurse umane);
- bune abilitati de operare PC (MS Office: Word, Excel, Power Point);
- cunostinte avansate de limba engleza;
- abilitati de negociere si prezentare foarte bune;
- orientare catre client si catre obtinerea de rezultate;
- abilitate de a lucra cu termene limita;
- excelente abilitati de planificare si organizare;
- excelente abilitati de comunicare atat cu clientii externi cat si cu cei interni;
- asumarea responsabilitatii derularii proiectelor proprii.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial foarte motivant;
- mediu de lucru profesionist, tanar, dinamic;
- cursuri de formare profesionala;
- oportunitati de dezvoltare a carierei in domeniul vanzarii de servicii de HR si Training.

SKILL TEAM este o agentie de Resurse Umane care ofera solutii complete de personal. Serviciile firmei sunt concepute pentru a se adapta tuturor solicitarilor: recrutare, selectie, head-hunting, evaluare si testare psihologica, administrare de personal, training, leasing de personal, consultanta.

Identificam si recrutam profesionisti, testam calitatile, evaluam nivelul de experienta, propunem si dezvoltam sisteme de pregatire profesionala si motivationala, analizam echipa companiei client si dezvoltam actiuni stimulative la nivel organizational, oferim consultanta in domeniul Resurselor Umane.

Stabilim relatii de afaceri pe termen lung cu clientii nostri prin faptul ca le intelegem valorile, scopul si mediul de afaceri.

www.SkillTeam.ro