Account Executive

Fundatia Arhitext design

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
- Realizarea si prezentarea bugetelor esimative catre client
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti (desfasoara activitate comerciala activa in aproximativ 2/3 din timpul de lucru, axata pe contactul direct cu piata si clientii, avind ca scop principal obtinerea de contracte si comenzi);
- Pregatirea intalnirilor cu clientii;
- Coordonarea tuturor activitatilor cerute de un client (prezentare, ofertare, negociere, urmarire contracte, urmarirea incasarii banilor);
- Realizarea rapoartelor saptamanale de activitate;
- Colaborare si suport pentru celelalte departamente ale firmei.

CERINTE

- Limba engleza - nivel avansat
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism
- Permis de conducere categoria B
- Studii superioare de finalizate (studii de specialitate avantaj)

BENEFICII OFERITE

Salariul tine cont de experienta si se negociaza in cadrul interviului.

Fundatia Arhitext design editeaza revista de arhitectura Arhitext si organizeaza evenimente legate de acest domeniu.