Account Executive

ACTIV ASIGURARI BROKER DE ASIGURARE REASIGURARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalul obiectiv il reprezinta atragerea de noi clienti in portofoliul companiei;
Se ocupa cu prospectarea continua a pietei si abordarea potentialilor clienti, în vederea promovarii serviciilor companiei;
Gestioneaza corespunzator intreg procesul de vanzare (prospectare, întâlniri, prezentări, rapoarte, etc);
Identifica nevoile de asigurare ale potentialilor clienti si creaza oferte pentru acestia, în baza nevoilor identificate;
Este atent la nevoile clientilor si preintampina nemultumirile si reactiile negative ale clientilor prin buna cunoastere a acestora, lucrand in echipa cu celelalte departamente si nu in ultimul rand prin mentinerea unei legaturi permanente cu acestia;
Colecteaza informatii privind concurenta si tendintele pietei asigurarilor.

CERINTE

Candidatul ideal
Bun vanzator, ambitios si proactiv
Experienta de lucru in vanzari de minim 3 ani
Cunoasterea pietei asigurarilor si a produselor de asigurari constituie un avantaj
Studii medii sau superioare
Bune cunostinte de utilizare PC: Office (Word, Excel)
Dornic sa invete si sa evolueze
Rezistenta la stres si flexibilitate
Permis de conducere categoria B
Cerinte
Experienta în vânzarea de produse si servicii financiare constituie un avantaj
Bune abilitati de planificare si organizare, de comunicare si negociere
Capacitatea de a relationa si comunica eficient cu diverse tipologii de oameni
Orientare spre rezultate si capacitate de gestionare a problemelor

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut in echipa intr-o companie in plina dezvoltare;
Pachet salarial atractiv si comisioane excelent structurate, in functie de realizari;
Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala;
Posibilitate promovare;
Cursuri gratuite in vederea calificarii;
Traininguri de specialitate.