Account Assistant (Junior)

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, cunoscuta firma internationala care activeaza in sectorul telecomunicatii, cautam o persoana serioasa, motivata si orientata catre rezultate pentru postul

Accountant Assistant (Junior)

Responsabilitati

• Intocmirea documentelor pentru contabilitate (registru de casa, NIR, deconturi, etc)
• Facturare
• Depunerea declaratiilor fiscale lunare
• Depunerea statelor de salarii
• Mentinerea relatiilor bune atat cu furnizorii cat si cu clientii
• Oferirea de suport in activitatea contabila managerului direct atunci cand este nevoie
• Intocmirea de rapoarte la cererea managerului direct
• Colaborarea cu celelalte departamente ale firmei pentru a oferi solutii eficiente la solicitarile clientilor

CERINTE

• Absolvent sau student care sa poata lucra full-time

• Cu experienta de minim 6 luni-1 an intr-un job cu atributii similare, de contabilitate primara

• Abilitatea de a lucra in echipa

• Rezolvarea problemelor, dorinta de a invata si a se dezvolta intr-un mediu dinamic

• Orientare catre obtinerea rezultatelor

• Abilitati de rezolvare a problemelor si de gasire a solutiilor

• Abilitati de relationare si comunicare

• Motivare, implicare

• Cunostinte PC: Word, Excel

• Limba engleza- fluent, limba Franceza – reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv.
Toate aplicatiile sunt strict confidentiale.

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.