5 posturi inspector asistent- Serviciul Relatii cu Asociatiile de Proprietari

Primaria Sector 2 Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

-sprijina si indruma din punct de vedere juridic asociatiile de locatari in actiunea de reorganizare ca asociatii de proprietari
-creeaza o baza de date privind identificarea asociatiilor de proprietari
-avizeaza documentele privind situatia datoriilor catre asociatia de proprietari in cazul solicitarilor de instrainare a locuintelor
-primeste, analizeaza si solutioneaza sesizarile asociatiilor de proprietari, precum si a membrilor acestor asociatii
-coordoneaza, verifica, monitorizeaza aplicarea reglementarilor legale juridico-economice privind organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari si sanctioneaza neaplicarea acestor reglementari
-organizeaza exercitarea controlului financiar-contabil si gestionar asupra activitatii asociatiilor de proprietari
-consiliaza si indruma juridic reprezentantii asociatiilor de proprietari cat si membrii acestora cu privire la recuperarea prejudiciilor cauzate cat si a relatiilor contractuale cu tertii
-indruma si sprijina asociatiile de proprietari pentru indeplinirea obligatiilor legale de intretinere si reparare a constructiilor si instalatiilor
-intretine relatii cu orice organism abilitat de lege care poate concura la dezvoltarea activitatii serviciului
-formuleaza propuneri si observatii la proiectele de acte normative initiate de autoritatile publice locale si centrale

CERINTE

- Studii superioare de lunga durata absolvite cu diploma de licenta:stiinte economice, stiinte juridice, stiinte administrative, stiinte ingineresti
- vechime in specialitatea studiilor cerute: 1 an
- cunostinte de utilizare PC nivel mediu, pentru: Word, Excel, Access, PowerPoint, Internet, E-mail;
- promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor;
- cunoasterea unei limbi straine de nivel mediu;
- abilitatea de a comunica usor;
- bun analist
Conditiile de studii si vechime sunt obligatorii.
Postul de inspector I asistent la Serviciul Relatii cu Asociatiile de Proprietari este functie publica de executie si se ocupa prin concurs organizat in conditiile legii. Concursul va avea loc in data de 16.12.2008, la ora 12,00. Data limita de depunere a dosarelor in vederea participarii la acest concurs este 03.12.2008.
Dosarul de concurs va contine in mod obligatoriu:
- formularul de inscriere care se ia de la sediul institutiei;
- copia actului de identitate;
- copiile diplomelor de studii si ale altor acte care atesta efectuarea unor specializari;
- copia carnetului de munca sau, dupa casz, o adeverinta care sa ateste vechimea in munca si, dupa caz, in specialitate;
- cazierul judiciar;
- adeverinta care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare;
- declaratia pe propria raspundere sau adeverinta care sa ateste ca nu a desfasurat activitati de politie politica.
Actele trebuie insotite si de originale pentru conformitate, originalele se restituie titularului.
Informatii suplimentare se pot obtine de pe site-ul Primariei Sector 2 www.ps2.ro/angajari

BENEFICII OFERITE

- sporuri salariale si premii in functie de performante;
- decontare cheltuieli pentru tinuta de serviciu;
- training si instruire permanenta asigurata de catre Primarie;
- masterate si cursuri postuniversitare ;
- gratuitate pentru transport, acces la servicii culturale, bufet propriu;
- conditii de lucru la cele mai inalte standarde, intr-o cladire moderna;
- lucrul pe computere moderne, cu acces permanent la intranet si internet;
- oportunitati de promovare, sansa dezvoltarii unei cariere de succes;
- atmosfera de lucru captivanta.

DESCRIEREA FIRMEI

administratie publica locala