2 programatori java j2ee et SQL senior

APAL INFORMATIQUE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analiza, proiectarea, dezvoltarea si a testarea de noi module ale unei aplicatii Java 3-tier; asigurarea mentenantei
- implementare solutii Openbravo ERP si Jaspersoft Reporting
- raporteaza direct Sefului de Proiect sau Directorului General in functie de nivel

CERINTE

- absolvent al unei facultati cu profil informatic
- minim 3 ani de experienta
- abilitati de comunicare in lb franceza si/sau engleza reprezinta un avantaj
- dinamic, motivat

Tehnologii si calificari:

- sisteme de operare: Linux, Windows
- Java, OOP
- Experienta in SGBD relationale, cunostinte foarte bune de SQL (IBM DB2 8.2 si Postgresql reprezinta un avantaj)
- JSP, EJB, Struts, JavaScript, Web-Services, Swing, Hibernate

BENEFICII OFERITE

Se ofera un mediu de lucru profesionist, expunere internationala, un salariu atractiv si bonusuri functie de performanta, asigurare medicala complementara.

APAL Informatique SRL este o intreprindere de servicii in informatica specializata in implementarea de produse soft (open source sau comerciale), dezvoltarea pe masura, mentenanta si migratia aplicatiilor informatice.
APAL propune clientilor sai prestatii de inalt profesionalism in domeniul informaticii de intreprindere si de document management utiliz?nd tehnologii internet.

APAL face parte din ACXIO Group, intreprindere franceza cu sediul social la Paris care mai detine o agentie la Iasi, ACXIO Eastern Europe.

Clientii APAL sunt companii de anvergura din Franta si Rom?nia convinsi, de de-a lungul anilor de colaborare, de calitatea prestatiilor echipelor noastre.

Solutiile business propuse (ERP, Reporting si Business Inteligence, Document management, CRM, ...) sunt bazate pe produse robuste si confirmate Open Source (Openbravo, JasperSoft BI Suite, Alfresco, SugarCRM, Ezpublish, Joomla si Os Commerce) sau in cazul Document Management si pe solutia proprietara a Ever Team, primul editor european de solutii de document management (ECM).

APAL are o experienta forte in implementarea solutiilor Open Source. Proiectele desfasurate de echipele APAL in Franta si Rom?nia servesc la capitalizarea at?t a cunostintelor tehnice c?t si a metodologiei de pilotaj de proiecte.