2 posturi consilier I asistent Serviciul Relatii Internationale si cu ONG

Primaria Sector 2 Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- primeste sesizarile si cererile organizatiilor neguvernamentale si prezinta conducerii institutiei propuneri de repartizare a lor la serviciile interesate
- tine legatura permanent cu organizatiile neguvernamentale
- identifica si tine evidenta pe fise a organizatiilor neguvernamentale
- trimite scrisori de intentie catre reprezentantele consulare si diplomatice de pe teritoriul Romaniei

CERINTE

- studii superioare de lunga durata absolvite cu diploma de licenta
- vechime în specialitatea studiilor cerute: 1 an
- cunostinte operare PC de nivel mediu pentru: Word, Excel, Acces, PowerPoint, Internet, E-mail;
- promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor;
- cunoasterea unei limbi straine de nivel mediu;
- abilitati de a comunica usor;
- bun analist.
Conditiile de studii si vechime sunt obligatorii.
Posturile de consilier I asistent se ocupa prin concurs organizat in conditiile legii. Concursul va avea loc in data de 22 ianuarie 2009, la ora 12,00. Data limita de depunere a dosarelor in vederea participarii la acest concurs este 12 ianuarie 2009. Dosarul de concurs va contine in mod obligatoriu:
-formularul de inscriere care se ia de la sediul institutiei
- copie act identitate
-copiile diplomelor de studii si ale altor acte care atesta efectuarea unor specializari
-copia carnetului de munca sau, dupa caz, o adeverinta care sa ateste vechimea in munca si, dupa caz, in specialitate
-cazierul judiciar
-adeverinta care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare, eliberata cu cel mult 6 luni anterior derularii concursului de catre medicul de familie al candidatului sau de catre unitatile sanitare abilitate
- -declaratia pe propria raspundere sau adeverinta care sa ateste ca nu a desfasurat activitati de politie politica
Actele trebuie insotite si de originale pentru conformitate, originalele se restituie titularului.
Informatii suplimentare puteti obtine de pe site-ul Primariei Sector 2, www.ps2.ro/ angajari.

BENEFICII OFERITE

lucrul intr-un mediu placut, modern, posibilitati de promovare rapida

DESCRIEREA FIRMEI

Administratie publica locala