1post referent M I A - Biroul Evidenta Persoane 3

Primaria Sector 2 Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- rezolvarea lucrarilor repartizate de seful de serviciu
- rezolva cererile cetatenilor prin care se solicita eliberarea actelor de identitate, stabilirea, restabilirea, schimbarea domiciliului sau acordarea vizei de resedinta
- raspunde de aplicare a mentiunilor corespunzatoare in actele de identitate ale cetatenilor
- repartizarea cazurilor de depistare a persoanelor urmarite general sau local

CERINTE

- Studii medii
- vechime in specialitatea studiilor necesare exercitarii functiei publice: 3,5 ani
- cunostinte de utilizare PC nivel mediu, pentru: Word, Excel, Access, PowerPoint, Internet, E-mail;
- promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor;
- cunoasterea unei limbi straine de nivel mediu;
- abilitatea de a comunica usor;
- bun analist
Conditiile de studii si vechime sunt obligatorii.
Posturile de referent M IA se ocupa prin concurs organizat in conditiile legii
Concursul va avea loc in data de 8 decembrie 2008, ora 12,00.
Data limita de depunere a dosarelor in vedera participarii la acest concurs este 5 decembrie 2008.
Dosarul de concurs va contine in mod obligatoriu:
-cerere de inscriere la concurs
-CV
-copie act identitate
-copiile diplomelor de studii si ale altor acte care atesta efectuarea unor specializari
-copia carnetului de munca sau, dupa caz, o adeverinta care sa ateste vechimea in munca si, dupa caz, in specialitate
-cazierul judiciar
-adeverinta care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare
-recomandare de la ultimul loc de munca
Informatii suplimentare puteti obtine de pe site-ul Primariei Sector 2 www.ps2.ro/angajari

BENEFICII OFERITE

-sporuri salariale si premii in functie de performante
-decontare cheltuieli pentru tinuta de serviciu
-training si instruire permanenta asigurata de catre Primarie
-cursuri postuniversitare
-gratuitate pentru transport, acces la servicii culturale, bufet propriu
-conditii de lucru la cele mai inalte standarde, intr-o cladire moderna
-lucrul pe computere moderne, cu acces permanent la intranet si internet
-oportunitati de promovare, sansa dezvoltarii unei cariere de succes
-atmosfera de lucru captivanta

DESCRIEREA FIRMEI

administratie publica locala