1 Post Referent III, principal- Serviciul Administratie Publica Locala

Primaria Sector 2 Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

-tine evidenta proiectelor administrative inregistrate la nivelul serviciului si asigura redactarea acestora in conformitate cu normele de tehnica legislativa
-redacteaza hotarari adoptate in sedintele Consiliului Local al Sectorului 2 al Municipiului Bucuresti
-asigura inaintarea proiectelor de acte administrative, inregistrate la Serviciul Administratie Publica Locala catre compartimentele de resort din cadrul Primariei Sector 2, pentru intocmirea rapoartelor de specialitate.

CERINTE

- studii medii;
- vechime in specialitatea studiilor necesare exercitarii functiei publice: 5 ani
- cunostinte de utilizare PC nivel mediu, pentru: Word, Excel, Access, PowerPoint, Internet, E-mail;
- abilitati de conducere si coordonare;
- promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor;
- cunoasterea unei limbi straine de nivel mediu;
- abilitatea de a comunica usor;
- bun analist
Postul de referent III principal Serviciul Administratie Publica Locala este functie publica de executie si se ocupa prin concurs organizat in conditiile legii. Concursul va avea loc in data de 4 decembrie 2007, ora 12,00. Data limita de depunere a dosarelor: 21 noiembrie 2007.
Dosarul de concurs va contine in mod obligatoriu:
- formularul de inscriete care se ia de la sediul institutiei;
- copia actului de identitate;
- copiile diplomelor de studii si ale altor acte care atesta efectuarea unor specializari;
- copia carnetului de munca sau, dupa casz, o adeverinta care sa ateste vechimea in munca si, dupa caz, in specialitate;
- cazierul judiciar;
- adeverinta care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare;
- copia fisei de evaluare a performantelor profesionale individuale sau, dupa caz, recomandarea de la ultimul loc de munca;
- declaratia pe propria raspundere sau adeverinta care sa ateste ca nu a desfasurat activitati de politie politica.
Actele trebuie insotite si de originale pentru conformitate, originalele se restituie titularului.
Informatii suplimentare putei obtine de pe site-ul Primariei Sector 2 www.ps2.ro/angajari

BENEFICII OFERITE

- sporuri salariale ¿i premii în func¿ie de performan¿e;
- decontare cheltuieli pentru ¿inuta de serviciu;
- training ¿i instruire permanent¿ asigurat¿ de c¿tre Prim¿rie;
- masterate ¿i cursuri postuniversitare ;
- gratuitate pentru transport, acces la servicii culturale, bufet propriu;
- condi¿ii de lucru la cele mai înalte standarde, într-o cl¿dire modern¿;
- lucrul pe computere moderne, cu acces permanent la intranet ¿i internet;
- oportunit¿¿i de promovare, ¿ansa dezvolt¿rii unei cariere de succes;
- atmosfer¿ de lucru captivant¿.

DESCRIEREA FIRMEI

Administratie publica locala